Warning: Undefined array key "pristup" in /data/web/virtuals/34102/virtual/www/domains/druhej.sutr.cz/index.php on line 69


Ke stažení:

Souhlas zákonného zástupce s lezením nezletilého na lezecké stěně Šutr, Liberec

Popis stěny:

Samotná unikátní stěna  je umístěna v hale, která byla vybrána především díky své poloze v samotném středu Liberce – nabízí skvělou dostupnost MHD, dostatečnou parkovací kapacitu a díky nedalekému napojení cyklostezky a možnosti úschovy kol je ideální i jako destinace pro cyklisty. Blízké napojení na sjezd silničním průtahem města nabízí velmi jednoduchý a rychlý dojezd i všem návštěvníkům odjinud.

Půdorys haly pro tento projekt je využit plnohodnotně tak, že díky pestré skladbě použitých materiálů stěn nabízí možnost všestranného lezení, boulderingu nebo doplňkovému  tréninku. Při  výstavbě lezeckého centra Šutr, byl kladen důraz na získání a uspořádaní prostoru tak, aby bylo dosaženo nejlepšího poměru obtížnosti i charakteru cest pro nejširší spektrum  návštěvníků. Pro dosažení většího poměru „rovného“ lezení byla vyzvednuta střecha v jedné třetině a došlo k získání sektoru pro začínající a mírně pokročilé lezce. V dalším sektoru byly vystavěny sportovní profily pro uspokojení nejnáročnějších tréninkových potřeb „sportovců“. Mimo obvodové stěny, jež jsou pestrou kombinací zastoupeny výdřevou (překližka), laminátovými panely i volným free-formem, jsou v centrálním středovém prostoru haly tři dominantní samostatné (samonosné) věže z free-formu, které navozují a umožňují nejpestřejší lezení srovnatelné s lezením na přírodním materiálu (tedy na skále). Lezení na  věžích  dosahuje nejvyšší výšky a umožňuje  výstup až do štítu střechy s celkovou výškou 11,5 m. Celkovým citlivým vyvážením jednotlivých sektorů celé stěny bylo dosaženo atraktivního lezeckého centra, kde je možno  i při velké návštěvnosti najít dostatečný výběr všech forem lezení (převisy, kouty, spáry, komín, kuloár, sokolíky, hrany, apod.). Výčet cest obsahuje kombinace od nejlehčích, silových, vytrvalostních i velmi náročných výstupů. Pozornost byla věnována i sektoru pro bouldering - ten je navržen dle nejmodernějších trendů a je doplněn i o tréninkové panely a nářadí. Pro výuku dětí a aktivity škol jsou instalovány dvě samostatně zajišťující (certifikovaná) lana, která zajišťují maximální bezpečnost.

Celkově nabízí sportoviště lezeckou plochu 1300 m2 a díky počtu 80 vertikálních linií nabízí

243 plnohodnotných cest.

Samozřejmostí lezeckého centra je zázemí, jež nabízí mimo kvalitních šaten a sociálního zařízení  také úschovnu kol, půjčovnu vybavení, bar, samostatnou visutou pozorovací  terasu s lávkou k boulderu a také možnost posezení na přírodních lavicích přímo pod věžemi. Po sportovní aktivitě je možné navštívit nekuřáckou restauraci přímo napojenou na stěnu (v hale), která ve stylovém moderním interiéru nabízí skvělý výhled na celou stěnu.

Horolezecká stěna „ŠUTR“ nabízí atraktivní strávení volného času, kde muže návštěvník trávit  třeba i celé dny a díky všem možnostem a zázemím je zvláště v období špatných povětrnostních podmínek ideálním zařízením  pro početné obyvatele města, Libereckého kraje, Euroregionu Nisa ale i zajímavou alternativou pro turistickou veřejnost.

Bezpečnost:

Zejména na jednu věc jsme při zařizování horolezecké stěny ŠUTR měli zvláštní požadavky  a tou je BEZPEČNOST!!!

     Pod pohledovým pláštěm horolezecké stěny se skrývá robustní ocelová konstrukce. Každý nýt je svařen s touto konstrukcí a odzkoušen na 800 kg. Zrovna tak jsou provedeny a testovány vrcholové řetězy se dvěma karabinami. Tyto řetězy jsme po dlouhém zkoumání produktů vybrali od firmy FIXE, která je ve svém oboru bezkonkurenčně nejlepší. Expresky byly dodány, Vám jistě velmi známou, českou firmou ROCK EMPIRE, která se již řadu let zabývá vývojem a následně výrobou kvalitního horolezeckého materiálu. Karabiny do těchto expresek byly zvoleny opět od firmy FIXE.       

Pro začátečníky, samotné jedince, ale zvláště pro děti, zde máme nainstalována dvě atestovaná samojistící lana TOPPAS, vyráběná speciálně pro účely jištění na umělých stěnách.  Tento důmyslný mechanizmus Vás neustále dobírá při lezení vzhůru. Jakmile TOPPAS zatížíte, plynule a bezpečně Vás spustí na pevnou zem.

Toto zařízení vylučuje chybu lidského faktoru při jištění, což  jistě ocení především  vedoucí zájmových kroužků a učitelé tělesné výchovy.
©2022